Koronavirus
Jak ho zvládnout

Koronaviry viry jsou druhé nejčastěji se vyskytující chřipkové viry běžné i v Evropě. Způsobují onemocnění dýchacího a střevního traktu. Čas od času mutují. Náš imunitní systém je pak "nepoznává" a musí si v procesu akutního imunitního boje s nimi vytvořit nové protilátky a strategie obrany. Současný typ viru je úplně nový, proto si akutní chřipkou dříve či později projdeme všichni. Jde jen o to jak.

Dejte tělu zbraně 

Imunitní systém potřebuje vybavení pro boj s jakýmkoli vetřelcem. Dodejte mu látky na podporu imunity. Samotná strava nemusí stačit. Viz. článek prof. Rupricha ze Státního zdravotního ústavu. 

Dr. P Clayton doporučil tyto doplňky Zinzino

Zinzino BalanceOil, který poskytuje dostatečné množství omega 3 kyselin

+ Zinzino Protect s vysokým obsahem betaglukanů (200mg). Doporučená denní dávka je 250 - 550 mg betaglukanu denně, tj. 2 cps. denně (pro lidi s váhou 100 kg a více 3 cps. denně). 

Zinzino Xtend pro obsah protizánětlivých polyfenolů i betaglukanů (50mg). (Pozn. Xtend obsahuje vitamín K, lidé s poruchou srážlivosti krve by měli jeho užití konzultovat s lékařem).

Více o vlivu stravy na záněty a imunitní systém viz. Zinzino. 


Podpořte imunitní systém. Doporučené Joalis preparáty jsou: 

Gripin (podpora imunity proti chřipkovým virům) 

+ Pranon (podpora normální funkce dýchacích cest) 

+ Imun (podpora imunitního systému). 

Eventuálně přidat Veliendren (podpora protivirové imunity) nebo Streson. Stres samotný je velmi oslabují faktor.


V případě nastupující chřipky doporučuji užívat tyto Schüsslerovy soli:

 Ferr Phos 1 tbl. cucat po 15 minutách. Všechny akutní záněty včetně viróz pak mají mnohem mírnější průběh. 

Navíc přidejte Kali mur (1 tbl. po 1 hodině cucat). Podle výzkumů v Číně se v plicích hromadí výpotek a plicní tkáň se následně hojí fibrózní jizvou. Plíce se tak poškozují. Kali mur pomůže fibrózní výpotek minimalizovat a podpoří zdravé hojení plicní tkáně.

Můžete přidat i  Kali phos, které vám dodá energii, Mag phos zmírní křeče dýchacího traktu (zvlášť u astmatiků nebo lidí s chronickými potížemi dýchacího traktu. Nat Phos reguluje acidózu, která podporuje množení všech mikrobů včetně virů. Imunitní systém zakyseleného těla není schopný kvalitně vyřešit žádný zánět, ať akutní nebo chronický. Užívání Nat phos by měli zvážit hlavně diabetici, protože přemíra cukru vede právě ke zakyselení a následnému horšímu hojení.

  • Zvažte použití léků na teplotu. Horečka kolem 38 - 39°C je jednou z nejúčinnější zbraní v boji proti virům, není třeba ji okamžitě snižovat. Výjimkou jsou samozřejmě děti s historií febrilních křečí apod.
  • Buďte v klidu. Vždyť veselá mysl půl zdraví. Choďte na procházky, užívejte jara, trhejte první bylinky do salátu.... uděláte to nejlepší, jak se posílit na to, co přijde. To je nejlepší lék :-)

A rada nakonec. Využijte čas strávený doma pro sebe. Podívejte se na přednášku o souvislostech stravy, imunitního systému a nemocech - ať chronických (= civilizačních), tak akutních. Dr. Clayton je jedním z předních světových odborníků v této oblasti. Buďme rádi za možnost shlédnout jeho přednášku s českým překladem.

Objednat přípravky Zinzino až k vám domů, přípravky Joalis nebo tkáňové soli můžete zde.

Použitím formuláře vyjadřujete souhlas s kontaktováním v souvislosti s požadovanou službou