Léky nebo alternativa?

Co použít?

Léky nebo alternativa, toť otázka

Tato otázka nezřídka rozděluje veřejnost na dva tábory. Chemické léky nebo homeopatika či jiné informační preparáty, ve kterých po patřičné přípravě, třeba po ředění "nic není"? Že v nich něco je, ukazují např. výzkumy Dr. Luc Montagniera, nositele Nobelovy ceny. Na který z těchto systémů se ale obrátit, pokud máme zdravotní problém.

Před časem jsem se náhodou dostala ke článku o paní M. Boiron (www.vitalia.cz), dcery jednoho ze zakladatelů slavné francouzské homeopatické společnosti, jejíchž typické tubičky homeopatik si můžete koupit i v každé naší lékárně. Dcera lékárníků, sama lékárnice, vzepřela se rodinné tradici, a otevřela si lékárnu, ve které nechtěla mít jediný homeopatický lék. Ale časem, jak se opakovaně vracely maminky pro antibiotika pro své děti, začala homeopatika doporučovat a na zmíněná antibiotika leckdy ani nedošlo.

Z malé lékárny paní Boiron postupně stala oblastní homeopatická lékárna, která ale i nadále vedla i tzv. alopatické, tj. chemické léky. "Musíme vědět, v jakých případech je třeba nasadit který lék. Někdy se lze např. antibiotikům vyhnout, ale pak přijde případ, kdy rozhodně není možné je nepodat - a naštěstí je máme k dispozici," říká Michèle Boiron. Homeopatii považuje za nedílnou součást medicíny. Časem se vrátila do rodinné firmy, ale i nadále má ve svém sortimentu jak homeopatické, tak alopatické léky. Své pacienty "vychovává" k používání homeopatik při akutních stavech, pomáhá jim homeopatiky při chronických potížích, od alergií, přes deprese po podpůrnou léčbu pacientů s rakovinou, kterou uznávají i onkologové a posílají své pacienty za homeopaty.

Život a práce paní Boiron, oceněné řádem čestné legie, je, dle mého názoru, odpověď pro všechny zapřísáhlé zastánce buď chemických léků nebo alternativy. Celý svět a my také jsme "složeni" ze tří věcí - hmoty, energie a informace. Že hmota je jen formou energie, nás poučil Einstein v minulém století, a že podstatou všeho je informace, která se právě pomocí energie přepisuje, promítá do hmoty, nás učí fyzici současní.

Bylo by chybou omezit léčbu našich nemocí, které jako novodobé epidemie zaplavují moderní svět, jen na léčbu "hmotou", tj. na chemické léky. Ale byla by i chyba právě ony hmotné léky z našeho arzenálu úplně vyloučit a spolehnout se jen na "informaci a energii", tj. na informační preparáty typu homeopatik, Joalis, autopatie apod.

Musíme vědět, v jakém případě co použít, jak říká paní Boiron. A to je, oč tu běží.

Pozn.: Názory na danou problematiku se nemusí shodovat s oficiálními stanovisky a vyjadřují pouze názor autora.

Zeptejte se na víc