3 kroky ke zdraví
Zamysleli jste se někdy, proč a jak vzniká nemoc? Proč někteří prožijí život ve zdraví a pohodě a jiní... :-( 

Pokud ale nejste spokojeni se svým životem, zjistěte, jak ho žít jinak. A ti z vás, kdo spokojení jsou, čtěte také. Vždyť dobrý život neprožijeme bez úsilí a péče... a navíc

nejlacinější je prevence. Nemoc se každému prodraží!

Ke zlepšení vašeho života stačí 3 kroky:

1. Čistěte své tělo a mysl .... vždyť čistota je půl zdraví

Co ale znamená být čistý? 

Máte myčku, pračku, auto? Myslíte si, že budou bezchybně pracovat, aniž byste jim občas vyčistili útroby? Zvenku špinavé být mohou :-) , ale uvnitř?! Čistíme vnitřnosti pračky od vodního kamene, staráme se o vnitřnosti aut, odstraňujeme popel z vnitřností kamen a kotlů... aby fungovaly bezchybně a co nejdéle.

A co naše vlastní vnitřní očista? Jak může naše tělo bezchybně fungovat, když se v něm hromadí nečistoty a toxiny všeho druhu a postupně, rok za rokem, narušují pochody našeho organismu stejně jako prach a popel narušuje práci plynového kotle, byť sebedokonalejšího. A tak vznikají nemoci.

Má smysl umývat naše těla jenom zvenku?

Krása a zdraví začíná uvnitř, to vám řekne každý, komu se úspěšně povedlo zvládnout třebas ekzém. Zdravá a čistá pleť potřebuje jen vodu - a naroste jen na čistém těle. Nehezké pleti nadlouho nepomůže sebedražší krém.

Platí to nejen pro kůži, ale pro všechny orgány a tkáně v těle.

Trpká zkušenost nás kdysi naučila, že cena za nedostatečnou vnější hygienu je neúměrně vysoká - vzpomeňme na smrtící epidemie ve středověku. Je na čase, abychom se naučili pravidelně praktikovat i hygienu vnitřní - abychom zvládli současnou epidemii civilizačních nemocí.

Za příčinu těchto nemocí bývají považovány toxiny usazené v tkáních lidského těla. 

  • Tyto toxiny poškozují tkáně a buňky, způsobují chronické záněty a ovlivňují imunitní, nervový a hormonální systém, které pak nepracují správně.  Vznikají tak problémy jako alergie, autoimunitní reakce, únava, poruchy metabolismu... 
  • Toxiny - mikrobiální i chemické - neovlivňují jen naše tělo, ale i naši mysl, chování, nálady. To je mnohokrát dokázaný fakt. Takže... tělo uvnitř čisté = zdravější tělo. A zdravější tělo = zdravější mysl.
  • Rozladění, podráždění, únava, strachy, úzkosti dovedou po čase rozložit sebesilnější organismus, narušit imunitu, otevřít brány pro mnohou nemoc. Stres je ten největší klíč, který tuto pekelnou bránu otevře. Stres je nejhorší toxin.


 Čistěte tedy svůj organismus od vnitřních toxinů - hmotných i psychických - stejně, jako čistíte útroby svých spotřebičů, aut, domovů!

V dnešní "době jedové" to má smysl víc než kdy jindy. Přijďte do poradny DETO nebo napište svůj dotaz. Sestavím vám na míru strategii detoxikace kůrami Joalis nebo Schüsslerových solí. Nemá cenu čekat.

Ale zrovna tak nemá cenu pouze čistit. Nedovolte toxinům všeho druhu zbytečně zaplavit vaše tělo. Řadě z nich se můžeme aktivně vyhnout. Víte, které ze zdrojů toxických látek jsou dnes ty nejhorší? Možná překvapivě je to jídlo a kosmetika.

2. Doplňte výživu a minerály = stavební látky těla a vylaďte jejich rovnováhu.

Naše zdraví bývá narušeno nejen přítomností škodlivých látek v buňkách a tkáních, ale i nedostatkem látek potřebných. Bez řady organických látek a minerálů žádné tělo dobře fungovat nebude. Většinou ale chybí a to z mnoha důvodů:

  • do buněk plných toxinů se potřebné výživné látky jednoduše "nevejdou".
  • toxiny z potravin a životního prostředí narušují schopnost střeva výživné látky vstřebávat.
  • výživové hodnoty dnešních potravin jsou obecně nižší a složení samotného jídelníčku se značně liší od stravy našich předků - a to je důvodem, proč tkáně většiny lidí trpí chronickým zánětem. 

A chronický zánět je příčinou všech tzv. civilizačních chorob.

Detoxikace buněk a střev je tedy velmi důležitá, stejně jako výběr vhodné a pestré potravy. Vhodným doplňkem mohou být Schüsslerovy tkáňové soli - pomáhají už 150 let udržovat potřebnou rovnováhu minerálů v těle. Ale nejen minerály živ je člověk. O tom, které výživové látky jsou pro zdraví prokazatelně naprosto nepostradatelné (a které dnes ve stravě prakticky chybí) se můžete dozvědět zdeNedostatek těchto látek je příčinou chronických zánětů v těle.

Pokud si chcete ověřit, zda je vaše tělo ohroženo chronickým zánětem, můžete použít krevní test přední evropské laboratoře Vitas v Oslu.

Pokud chcete získat test, zjistit, v jakém stavu je vaše tělo a předejít potížím, použijte níže uvedený kontaktní formulář.

3. Bez pohybu, rozumného denního režimu, dostatku spánku a duševní relaxace to nepůjde.

Nevěřte planým slibům, že dosáhnete lepšího zdravotního stavu bez úsilí.

Udělejte si pro sebe čas!

3 kroky ke zdraví tedy jsou:

  • čistěte tkáně a buňky od škodlivin
  • doplňujte jim prospěšné látky
  • dopřejte si rozumný režim

 Vaše tělo se vám odmění plynulejším provozem, pevnějším zdravím a pohodovou myslí.

Informační preparáty Joalis, přípravky Zinzino Schüsslerovy soli vám v tom pomohou. V poradně DETO jsou pro vás k dispozici včetně odborné konzultace. 

Proč to udělat? Protože nejlacinější je prevence!

Jak dostat z těla to, co tam nepatří, a do těla dostat to, co tam patří?

Pozn.: Názory na danou problematiku se nemusí shodovat s oficiálními stanovisky a vyjadřují pouze názor autora :-)

Pošlete svůj dotaz
nebo se objednejte na konzultaci

Použitím formuláře vyjadřujete souhlas s kontaktováním v souvislosti s požadovanou službou