3 kroky ke zdraví

Zamysleli jste se někdy, proč a jak vzniká nemoc? Proč někteří prožijí život ve zdraví a pohodě a jiní... :-( 

Upozornění! Níže uvedené informace se nemusí shodovat s oficiálními stanovisky a vyjadřují pouze názor autora, některých vědců a jiných individuí.

Proč a jak vzniká nemoc? Dá se předejít k nasbírání oněch 90% rizikových spouštěčů? Dají se některé z nich odstranit?

1. Toxický vliv 

Rada: Čistěte své tělo a mysl .... vždyť čistota je půl zdraví

Co ale znamená být čistý? 

Máte myčku, pračku, auto? Myslíte si, že budou bezchybně pracovat, aniž byste jim občas vyčistili útroby? Zvenku špinavé být mohou :-) , ale uvnitř?! Čistíme vnitřnosti pračky od vodního kamene, staráme se o vnitřnosti aut, odstraňujeme popel z vnitřností kamen a kotlů... aby fungovaly bezchybně a co nejdéle.

A co naše vlastní vnitřní očista? Může naše tělo bezchybně fungovat, pokud se v něm hromadí nečistoty a toxiny všeho druhu a postupně, rok za rokem, narušují pochody našeho organismu stejně jako prach a popel narušuje práci plynového kotle, byť sebedokonalejšího? Nevzniká tak řada nemocí?! 

(např. výzkum WHO o příčinách rakoviny z roku 2014 aj.)

Má smysl umývat naše těla jenom zvenku?

Krása a zdraví začíná uvnitř, to vám řekne každý, komu se úspěšně povedlo zvládnout třebas ekzém. Zdravá a čistá pleť potřebuje jen vodu - a naroste jen na čistém těle. Nehezké pleti nadlouho nepomůže sebedražší krém.

Platí to nejen pro kůži, ale pro všechny orgány a tkáně v těle.

Trpká zkušenost nás kdysi naučila, že cena za nedostatečnou vnější hygienu je neúměrně vysoká - vzpomeňme na smrtící epidemie ve středověku. Je na zvážení, jestli bychom se neměli naučit pravidelně praktikovat i hygienu vnitřní - když se nyní potýkáme s epidemií civilizačních nemocí.

Za příčinu těchto nemocí bývají považovány toxiny usazené v tkáních lidského těla. 

  • Tyto toxiny mohou poškozovat tkáně a buňky, způsobovat chronické záněty a ovlivňovat imunitní, nervový a hormonální systém, které pak nepracují správně. Postupně dochází ke kumulaci potíží, nemocem...
  • Toxiny - mikrobiální i chemické - neovlivňují jen naše tělo, ale i naši mysl, chování, nálady. Takže... tělo uvnitř čisté = zdravější tělo. A zdravé tělo - zdravý duch.
  • Rozladění, podráždění, únava, strachy, úzkosti dovedou po čase rozložit sebesilnější organismus, narušit imunitu, otevřít brány pro mnohou nemoc. Stres je ten největší klíč, který tuto pekelnou bránu otevře. Stres je nejhorší toxin.

 Čistěte tedy svůj organismus od vnitřních toxinů - hmotných i psychických - stejně, jako čistíte útroby svých spotřebičů, aut, domovů!

V dnešní "době jedové" to má smysl víc než kdy jindy.  Nemá cenu čekat.

Ale zrovna tak nemá cenu pouze čistit. Nedovolte toxinům všeho druhu zbytečně zaplavit vaše tělo. Řadě z nich se můžeme aktivně vyhnout. Víte, které ze zdrojů toxických látek jsou dnes považovány za nejvýznamnější? Možná překvapivě je to jídlo a kosmetika.

2. Nedostatek výživných látek nebo jejich nerovnováha.

Rada: Zlepšete své stravování. Jezte s láskou a rozumem.

Podle nařízení EU čl. 7 odst. 3 č. 1169/2011 se "nesmějí potravinám připisovat vlastnosti ve smyslu zabránění určité lidské nemoci, schopnosti zmírnit ji nebo ji vyléčit, a na tyto vlastnosti odkazovat". Proto ani já nebudu připisovat. Předložím pouze názory mnohých, ba i vědců:

Ti tvrdí, že naše zdraví bývá narušeno i nedostatkem látek potřebných, organických i minerálů. Mnohdy ale chybí a to z mnoha důvodů:

  • výživové hodnoty dnešních potravin jsou obecně nižší a složení samotného jídelníčku se značně liší od stravy našich předků
  • do buněk plných toxinů výživné látky jednoduše "neprojdou".
  • toxiny z potravin a životního prostředí narušují schopnost střeva výživné látky vstřebávat.
  • aj.

Detoxikace buněk a střev je tedy považována za důležitou, stejně jako výběr vhodné a pestré potravy. Mnozí odborníci doporučují i přidání kvalitních doplňků.

Pokud si chcete ověřit, v jakém stavu je vaše tělo, můžete použít krevní test přední evropské laboratoře Vitas v Oslu. Napište mi, jak test získat. 

Info o těchto krevních testech najdete na https://www.szu.cz/tema/bezpecnost-potravin/omega-3-a-zdravi 

3. Bez pohybu, rozumného denního režimu, dostatku spánku a duševní relaxace to nepůjde.

Rada: Nevěřte planým slibům, že dosáhnete lepšího zdravotního stavu bez úsilí.

Udělejte si pro sebe čas!

Člověk ale potřebuje víc, než se jen cítit v "pohodě". Měl by mít jasno v otázkách: Kdo jsem, Jaký je smysl mého života, Jaký je můj vztah ke světu a druhým.... 

Naše duchovní část je stejně důležitá jako ta duševní a fyzická... pokud máme žít v harmonii.

3 možné kroky ke zdraví tedy jsou:

  • čistěte tkáně a buňky od škodlivin a vyhýbejte se jejich zdrojům 
  • doplňujte jim prospěšné látky, ideálně pestrou stravou
  • dopřejte si rozumný režim a žijte svůj život s láskou k sobě a druhým

 Vaše tělo se vám odmění plynulejším provozem, pevnějším zdravím a pohodovou myslí.

Proč to udělat? Protože (čistě hypoteticky) nejlacinější bývá prevence!

Jak dostat z těla to, co tam nepatří, a do těla dostat to, co tam patří?

Pošlete svůj dotaz
nebo se objednejte na konzultaci

Použitím formuláře vyjadřujete souhlas s kontaktováním v souvislosti s požadovanou službou