Tkáňové (Schüsslerovy) soli

Biomineral D6

V buňkách a tkáních se nachází dvanáct základních minerálních solí - jejich rovnováha je nevyhnutelná pro udržení zdraví. V 19. století tyto biochemické soli definoval Dr. Schüssler. Vytvořil dodnes užívanou metodu výroby tkáňových solí, hojně užívaných hlavně v německy mluvících zemích.

Dr. Schüssler tvrdil, že v důsledku nezdravých návyků a stresu dochází k narušení rovnováhy esenciálních minerálních živin, což se nakonec projeví zdravotními problémy. A že při pravidelném doplňování se můžeme vrátit ke zdravějšímu stavu.

Minerální anorganické soli se obecně velmi obtížně vstřebávají. Podle Dr. Schüsslera je nejlepší vstřebatelnost při zpracování anorganického materiálu triturací na potenci D6, která je u tkáňových solí dodnes používána.

Více např. Minerální soli Dr. Schüsslera, R. Kellenberger, Ch. Kellenberger, F. Kopsche, nakl. Fontána 2018

V poradně DETO k dispozici produkty Biomineral D6 - skladem nebo na objednání předem včetně konzultace o vhodnosti jednotlivých solí pro vás.

Přípravky nejsou náhradou za lékařem předepsané léky. Vysazovat své léky nebo upravovat jejich dávkování můžete jen po konzultaci s příslušným lékařem. Přípravky nejsou náhradou pestré stravy.


Které soli jsou vhodné pro vás? Napište svůj dotaz nebo se objednejte 

Použitím formuláře vyjadřujete souhlas s kontaktováním v souvislosti s požadovanou službou