O mně

Když jsem se roku 1990 přihlásila na studium farmacie, netušila jsem, o kolik iluzí o medicíně mne připraví i sama škola. Praxe v lékárně nebyla lepší. Abych ale nekřivdila! Léky životy zachraňují! Pomáhají nám přežít při infekcích, vysokém tlaku, cukrovce.... doplňte si dle svého. Nicméně jednoho dne jsem se před regály krabiček zastavila a položila si otázku, která přijít musela. Vyléčí léky? Vyléčí lidi, kteří se vrací měsíc co měsíc pro ty samé pilulky a rok co rok jim přibývají nové? Odpověď byla jasná a smutná. Co tu dělám?

Ani mě léky nepomohly - na chronický únavový syndrom, arytmie, nespavost, poruchy paměti, závratě, bolesti kloubů, žaludku... Pomohla až homeopatie, aspoň z nejhoršího. Ale pak jsem překročila čtyřicítku a cítila se na 80. Nemít děti, vzdám to. Takhle jsem musela hledat, jak dál. A našla Joalis. Můj život nabral nový směr. Směr zpátky, ke zdraví. Poctivě jsem užívala sestavy preparátů Joalis jednu za druhou, vysadila pšenici, mléko. A začaly se dít věci.

 • Po roce jsem se cítila lépe než ve 20 letech.
 • Po dvou letech lépe než kdykoli předtím.
 • Zmizely arytmie - už zase vyběhnu schody, aniž bych měla nahoře černo před očima.
 • Zmizely bolesti kloubů a šlach, které mne trápily od 13 let stejně jako moje prarodiče.
 • Zmizely příšerné, zničující únavy.
 • Zmizely gastritidy.
 • Zmizely... zmizelo ledacos. Skoro všechna moje stará trápení. A už zase spím.

Ale během těch let s Joalisem jsem objevila ještě něco.

 • Nacházela jsem odpovědi na otázky, na které mi moderní medicína odpovědět nedokázala.
 • Otázky nejen o zdraví a nemoci, ale i podstatě lidského chování, vztahů ve společnosti, v přírodě, o samé podstatě vesmíru. Fascinovala mne logika nově získaných informací a souvislostí. Vždy mě zajímaly příčiny a souvislosti všech jevů... a najednou se přede mnou skládaly informace nové i staré jako puzzle a dokonale zapadaly do sebe.

Dnes vím, že musím:

 • hledat a zkoušet nové cesty životem, když nás ty staré vedou špatným směrem.
 • vytrvat na nich dostatečně dlouho, dokud nezjistím, či jsou ty pravé - a věnovat tomu každodenní úsilí.
 • nevzdávat se v případě selhání a nevracet se zpátky ke starým špatným zvykům.

A taky vím,že:

 • nemusím věřit všemu, co mi kdo namluvil... třeba, že k stáří nutně patří bolest a nemoci a k dětství pláč, ekzémy a bolavá bříška.

Dnes vím, že člověk je hmota, která se ale formuje pomocí energie podle nějakého plánu = informace.

Že hmotné léky nemůžeme zavrhnout, mají své nenahraditelné místo v medicíně, ale samy o sobě nestačí.

Že je třeba změnit informaci = plán pro naše tělo a dodat dostatek energie na změnu hmoty - těla - našeho života.

Jsem přesvědčená, že informační-detoxikační medicína se časem stane nedílnou, ba klíčovou součástí medicínského systému. Informační preparáty se zařadí k lékům a skalpelům do arsenálu pro boj s nemocemi, aby mělo lidstvo šanci přežít vlastní civilizační výdobytky. Tak, jak jsme se naučili zvládat infekční epidemie pomocí vnější hygieny, naučíme se pravidelně praktikovat hygienu vnitřní, abychom ustáli nápor epidemií civilizačních chorob. Vnitřní očista se stane stejnou samozřejmostí jako čištění zubů.

Často slýchám od lidí kolem sebe: "Mně už prý nic nepomůže, s tím už musím nějak dožít." A nevěří mým slovům, že zlepšení je možné v každém věku a u každého problému. Jen je třeba něco ve svém životě změnit a něco pochopit. Sama jsem něco málo zlepšila a hodně pochopila. A když jsem to dokázala já a mnozí jiní...?!

Svou poradnu jsem poněkud hravě pojmenovala DETO, a to je moje odpověď pro všechny, kdo nevěří ve zlepšení: "Jde to! Záleží jen na vás. Vaše zdraví je jen ve vašich rukou."

Jen něco je k tomu zapotřebí:

 • každodenní úsilí (o svůj dům se také staráte každý den, tak proč ne o své tělo!)
 • nevzdávat se v případě selhání
 • přijmout fakt, že každý den se dá udělat jen malý krůček. Leckdy se zdá, že stojíme na místě. Když se ale otočíte zpět - po půl roce, roce, dvou... a zavzpomínáte, zjistíte, jak dlouhou cestu jste ušli sami k sobě a jak velké zlepšení nastalo. Že ta práce nebyla marná.

Potom každý, i vy, můžete najít to, co já. Nový život bez zbytečného balastu, který nám otravuje život. Bez hloupých bolestí a nesmyslných strachů. DETO!