Časté dotazy

Jak se budu detoxikovat?

Pro sestavení detoxikační kůry je potřebné navštívit poradnu a zkonzultovat svůj individuální stav. Na základě konzultace vám pak navrhnu potřebnou kůru z několika, většinou ze čtyř praparátů Joalis, ev. jiných potřebných doplňků (př. Schüsslerových solí apod.) a případně navrhnu další opatření, který by měly vést k zlepšení. Po využívání této kůry (asi za dva měsíce) opět zjistím aktuální stav vašeho organismu a sestavím následnou kůru, která vás povede o další krok k lepšímu stavu.

Jak Joalis preparáty působí?

K vyloučení toxinů dochází prostřednictvím našeho vlastního imunitního systému. Jen náš imunitní systém má totiž přístup do všech buněk našeho těla - nervového systému, kostí, do buněk srdce, plic, jater... A jen náš imunitní systém má prostředky k eliminaci všech toxických látek - chemikálií, těžkých kovů, metabolitů i nejrůznějších chronických infekcí apod. Jediné, co náš v dnešní době tolik přetížený imunitní systém potřebuje, jsou informace, jak a jaké toxiny má odstraňovat a odkud. Tyto informace (doslova návod) mu dodáváme prostřednictvím informačních preparátů Joalis. Použití informačních přípravků pro zlepšení zdraví není nic nového, vždyť např. homeopatika nám úspěšně pomáhají přes 200 let.

Kromě těchto informací a bylinek preparáty neobsahují žádné chemické látky.

Kolik zaplatím za jednu kůru?

Jedna detoxikační kůra Joalis na 2 měsíce včetně konzultace vyjde nejčastěji kolem 1700.- až 1850,- . U dětí zaplatíte o 150,- méně.

Uvedené ceny platí v případě kůry složené ze čtyř preparátů, je ale možné ji poskládat ze tří nebo naopak pěti preparátů. Bližší info o cenách viz. Ceník. V poradně DETO si můžete po konzultaci zakoupit i další doplňky, ev. Schüsslerovy tkáňové soli (340,- / 180 tablet), které svou podstatou vhodně podporují detoxikační proces a představují po více než sto let osvědčený způsob pomoci při chronických i akutních potížích.

Zrovna tak patřím mezi partnery fy Zinzino profesora Paula Claytona. Podle jeho výzkumů po dvou měsících užívání těchto protizánětlivě působících doplňků kleslo riziko úmrtí na civilizační nemoci včetně rakoviny o 70 - 90%. Účinnost těchto preparátů si můžete ověřit krevním testem v přední evropské laboratoři Vitas v Oslu.

Jak dlouho trvá celková detoxikace?

Celková detoxikace, hlavně u lidí s už přítomnými potížemi, je proces trvající minimálně 1/2 - 1 rok. Vaše tělo se musí očistit od balastu, které si nashromáždilo mnohdy za desítky let, aby se postupnou očistou dokázalo dostat až k samotným příčinám potíží. Nestačí ale jen čistit. Aby byl dosažený stav trvalejší, je zapotřebí do vyčištěných tkání dodávat látky, které tam chybí. I samotná detoxikace pak probíhá lépe. Které minerály nebo jiné výživové látky chybí právě vám, můžete zkonzultovat v poradně DETO nebo poslat svůj dotaz pomocí kontaktního formuláře. 

I po této době, kdy už se cítíte znovu v pořádku, je vhodné tělo alespoň občas vyčistit. Detoxikace, tj. očista vašeho těla je nikdy nekončící proces, stejně jako vnější hygiena a úklid vašich domovů a okolí.

Obecně platí - čím déle potíže trvají, tím déle se odstraňují. Proto nemá smysl nic dlouho odkládat.

Za jak dlouho se mně uleví?

U některých klientů dochází k velmi rychlému zlepšení už během první kůry. U jiných se potíže mírní postupně, jak se krok za krokem nasazují potřebné sady preparátů. Než ale dojde ke zlepšení stavu, musí řada lidí zpočátku počítat s mírným zhoršením, zapříčiněným detoxikačními projevy (tedy tím, co homeopatie nazývá reverzními příznaky). Toto zhoršení většinou trvá řádově dny (viz. níže)

Detoxikaci může bránit některý z vnějších faktorů, např. náročné životní období, emoční programy, léky, nevhodný životní styl... Všechny tyto okolnosti patří do celostního pohledu, který je třeba vzít do úvahy. Vždy s klientem hledám, co detoxikaci brání.

Mohu užívat léky a potravinové doplňky?

Léky ani potravinové doplňky do procesu detoxikace nijak nezasahují. Naopak, vysazením léků můžete sami sebe ohrozit. Bez porady s vaším lékařem je nikdy nevysazujte! Při konzultaci mi sdělíte, jaké doplňky a léky užíváte, a domluvíme se.

Ostatně, můžeme sestavit i kůru určenou na detoxikaci orgánů od reziduí léků. Právě tyto "zbytky" léků jsou častou příčinou jejich vedlejších účinků při dlouhodobém užívání. Můžete tak využívat benefit léčiv a minimalizovat jejich případný negativní dopad na vaše tělo. Dlužno říci, že i s tímto problémem mám dobré zkušenosti. 

Ostatně, ty nejkvalitnější doplňky stravy jsou už dnes nepostradatelnou realitou. Naše strava, přešlechtěná, pečlivě sterilizovaná, pesticidy a fungicidy okořeněná, mnohdy komerčně nevhodně upravená nám nemůže dát to, co potřebujeme. Ani naše vlastní výpěstky už nemají dostatečný obsah protizánětlivých látek jako kdysi. Důsledkem toho drtivá většina populace trpí skrytým zánětem, který je příčinou všech tzv. civilizačních nemocí. 

Proč tomu tak je a co dělat si můžete přečíst zde.

Doktor mi na můj problém předepsal jediný lék. Proč teď potřebuji čtyři krabičky preparátů Joalis a ještě opakovaně?

Víme, že žádná nemoc nevznikla najednou. Každé nemoci bez výjimky předcházelo hromadění potíží v našem těle, nebo dokonce v tělech našich předků. Tato kumulace příčin probíhá leckdy desítky let, než se projeví viditelně ve formě nemoci. Detoxikace neléčí nemoci, ale pomáhá tělu se postupně zbavit právě těchto příčin nemocí.

Více preparátů používáme proto, že nám umožní individuálně sestavit očistnou kůru. Můžeme navést imunitní systém nejen na konkrétní toxin, ale i na orgány, ze kterých má být přednostně odváděn a musíme myslet i na cestu, kterou toxin tělo opustí.

Co je to detoxikační projev?

Stav, kdy vnímáme proces očisty od toxinů. Některé například tělo odstraňuje přes sliznice, pak pozorujeme vyšší zahlenění apod.

Detoxikační projev není špatný nebo nebezpečný. Může trvat několik minut nebo několik dní. Pokud trvá déle, můžete mi zavolat nebo se dostavit na krátkou bezplatnou konzultaci. Může se jednat o známku toho, že tělo odstraňuje toxiny cestou, která není zcela "průchodná". Tento stav se běžně řeší dodáním dalšího preparátu, který je určený na v tu chvíli přetíženou eliminační cestu, a který budete užívat spolu s nasazenou kůrou.

Řada lidí se ale z obav z těchto přechodných potíží vzdává možnosti řešit své problémy. Zbytečně. Logiku úklidu (a detoxikace je úklid) známe všichni.

Zkuste vnímat své tělo jako váš dům, kterým v podstatě je:

Představte si člověka, který dlouhodobě trpí drážděním dýchacích cest a očí. Po konzultaci s lékařem se dozví, že trpí alergií na prach. Příjde tedy domů a, protože už zná příčinu svých potíží, začne likvidovat prach ve svém domově na místech běžně dostupných, ale i těch hůře dosažitelných. Sami víte, co se stane, když hrábneme na vysoké skříně nebo za ně, tedy do míst, které tak často neuklízíme. Prach, rozvířený prachovkou, ve vysokém množství začne poletovat bytem a rozdráždí sliznice dýchacích cest i očí našeho imaginárního alergika. A ten se k tomuto přirozenému důsledku může postavit v zásadě dvěma způsoby.

1. Řekne si, že doktor měl pravdu, že problémy jsou způsobeny prachem a pokud svůj úklid i přes přechodné nesnáze dokončí, jeho život v jeho domě se zlepší. A pokud je hodně zodpovědný, už nikdy nenechá svůj dům tak zavalit prachem, ale jeho úklidu = očistě se od té doby věnuje pravidelně.

2. Řekne si: "Ten úklid mi ale strašně škodí, to já raději dělat nebudu." A od té doby už z opatrnosti neuklízí, aby si nedráždil oči a nos. A prachu lety pomalu přibývá a přibývá, působí mu horší a horší problémy a jednoho dne někde prásknou dveře, bytem se prožene průvan, zvedne tu masu prachu, která našeho nezodpovědného alergika zadusí.

Těmito způsoby se tedy můžeme postavit našim potížím současným nebo potenciálně budoucím. Buď budeme naše domy = těla zodpovědně čistit a snažit se do našeho celoživotního obydlí nenosit víc špíny = toxinů, než je nevyhnutelné ( nevhodná strava, chemikálie třebas z nevhodné kosmetiky, stres či špatné mezilidské vztahy....) nebo si je necháme těmito toxiny zavalit. Nedivme se ale pak, že je nám v našem domě = těle postupem let čím dál tím hůř, jak se v nás špína pomalu hromadí, a že se nakonec naše těla stanou předčasně neobyvatelná.

Pro objednávku očisty vašeho těla nebo pokud máte další dotazy